Ypatingas savaitgalis

Šiandien mokykloje prasidėjo projekto ,, Lietuviškumo atspindžiai kostiume ir žodyje" pristatymas.

Mokykloje svečiavosi Agnė Biskytė, dizainerė iš Lietuvos. Mokiniai ir jų tėveliai  peržiūrėjo filmą „Lietuvių tautinis kostiumas”.  

Agnė apibendrino filmą ir paaiškino, kuo ypatingas lietuvių tautinis kostiumas, kaip atskirti, iš  kokio Lietuvos regijono. Po filmo peržiūros mokiniai su tėveliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse„Mano tautinis kostiumas“. Visi  kūrė savo tautinio  kostiumo eskizą. Mokytoja Skirmantė visiems priminė, kaip teisingai kalbėti: ką rengiamės, aunamės, dedamės.

Po pertraukos vyko antrosios kūrybinės dirbtuvės „Mano istorija pagal pasaką ,,Eglė žalčių karalienė”. Mokytoja Marija  priminė  pasaką.  

Mokiniai  gavo specialiai šiam projektui  Agbės Biskytės sukurtus rinkinius: mažus medinius simbolius iš pasakos „Eglė žalčių karalienė” ;  spalvotų siūlų;  aksesuarų gamybos instrukciją.

Vyko ir tautinių kostiumo eskizų ir aksesuarų paroda. 

Smagiai mokiniai pristatė savo tautinį arba stilizuotą kostiumą.

Tikrai ypatinga diena. Smagu buvo ir mokiniams, ir tėvams praleisti dieną kuriant kartu.

Projektas ne tik mokiniams, bet ir tėveliams suteikė daug informacijos. 

Rytoj vyks antroji projekto diena Lietuvos Respublikos ambasadoje. Agnė Biskytė Vašingtono lietuvių bendruomenei kalbės tema,, Tautinis kostiumas tada ir dabar" ir pristatys savo  rūbų kolekciją ,,New Seasons".

Lithuanian School