Projekto, skirto 25 - osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti, ,,Langas į Lietuvą'' jaunieji menininkai svečiavosi mokykloje

Šeštadienį  mokyklos vaikai ir mokytojai susitiko su jaunais menininkais: smuikininke Dalia Dėdinskaite, violončelistu Gleb Pyšniak ir pianistu Gintaru Januševičiumi.

Jie pasauliui pristato lietuviškos kamerinės muzikos programą ,,Langas į Lietuvą”- rinktinius Lietuvos kompozitorių kamerinės muzikos kūriniai smuikui, violončelei ir fortepijonui.

Mes klausėmės nuostabios muzikos. Skambėjo žymiausio baroko epochos kompozitoriaus G.F.Hendelio ir dvidešimto amžiaus lietuvių kompozitorių kūriniai.

Repertuaras vaikams buvo parinktas vertingas ir patrauklus. Jaunieji menininkai išlaikė emocinį ryšį su vaikais, vaizdingai ir nuotaikingai pasakojo apie atliekamą muziką.

Mažuosius klausytojus labaipradžiugino Balio Dvariono dvi pjesės ,,Su rogutėmis nuo kalniuko,, ir ,,Senisbesmegenis,, iš fortepijoninės siuitos ,,Žiemos eskizai’'.

Kompozitorius labai meniškai prasiskverbė į vaikišką pasaulėjautą, linksmai, džiaugsmingai ir išdaigiškai pavaizdavo rogučių čiuožinėjimą vėjui švilpian nuo kalniuko, senio besmegenio lipdymą. Pianistas Gintaras Januškevičius virtuoziškai perteikė žiemos džiaugsmų nuotaiką.

Nepaprastai dėmesingai vaikai klausėsi G.F.Hendelio ,, Variaciju’'. Likome sužaveti mūsų mažaisiais mokinukais - atrodė, kad jie jau dabar intuityviai supranta,kad klasikinė muzika - tai atgaiva mūsų sielai ir protui.

Esame labai dekingi už puikų koncertą, kuris pripildė mus nepakartojamos energijos, geros nuotaikos ir naujų emocijų.

Norimepalinkėti žaviems jauniems muzikams didelės sėkmės supažindinant įvairių šalių klausytojus su puikia lietuvių kamerine muzika.

DALIA DĖDINSKAITĖ yra viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių, respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2010-aisiais Dalia laimėjo pagrindinį prizą tarptautiniame konkurse Vokietijoje „Violine in Dresden“, po kurio buvo pakviesta atlikti L. van Beethoveno koncertą smuikui prestižiniame festivalyje „Dresdner Musikfestspiele 2012“. D. Dėdinskaitė koncertavo daugelyje Europos valstybių, JAV ir Naujojoje Zelandijoje, griežė solo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, „Dresdner Kappelsolisten“ ir Drezdeno „Carl Maria von Weber“ simfoniniu orkestrais, diriguojant Sauliui Sondeckiui, Juozui Domarkui, Georgui Mark ir kt. 2014 metais Dalia su dideliu pasisekimu debiutavo Vienos „Musikverein“ salėje, kur atliko Vytauto Barkausko „Duettissimo“ pasaulinę premjerą. Smuikininkės talentą pastebėjo jos pirmoji mokytoja Elena Lašaitė, vėliau Dalia mokėsi pas prof. Jurgį Dvarioną, o ryškiausią pėdsaką smuikininkės muzikiniame kelyje paliko studijos pas austrų smuikininką, Vienos universiteto profesorių Christianą Altenburgerį. Daugiau informacijos: www.dalia-dedinskaite.com

Dar būdamas 14 metų GLEB PYŠNIAK kaip solistas debiutavo su Lietuvos kameriniu orkestru (dirigentas prof. Saulius Sondeckis) Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Šiandien legendinės violončelininkės Natalijos Gutman auklėtinis pasirodo garsiausiose pasaulio salėse, tokiose kaip Vienos „Musikverein“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Maskvos konservatorijos Didžiojoje salėje, pasirodė solo su Maskvos konservatorijos simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Porto simfoniniu orkestrais ir kt. Aukščiausius įvertinimus muzikas pelnė reikšminguose nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose, o 2006 metais už Lietuvos vardo garsinimą G. Pyšniak apdovanojo Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Pirmoji mokytoja Tatjana Kuc atvedė violončelininką į muzikinį kelią, kurį vėliau praturtino studijos pas prof. Rimantą Armoną ir prof. Johannesą Meissl bei susitikimai ir meistriškumo pamokos pas Yo-Yo Ma, Mstislavą Rostropovičių, Silviją Sondeckienę ir Heinrichą Schi ą. Daugiauff informacijos: www.glebpysniak.com

GINTARAS JANUŠEVIČIUS pastaruosius penkiolika metų buvo vienas žymiausių lietuvių pianistų tarptautinėje scenoje. Jis skambino su Montrealio simfoniniu, Maskvos valstybiniu simfoniniu, Šenženio simfoniniu, Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais ir daugeliu kitų. G. Januševičius atstovavo Lietuvai žymiuose festivaliuose, tokiuose kaip F. Šopeno „Duszniki-Zdroj“, „Mozartfest Würzburg“, „Festival Besancon“, „Dresdner Musikfestspiele“. Kameriniame amplua jis dalinosi scena kartu su Jörgu Widmannu, Leonidu Gorokhovu, Ekaterina Mečetina, Aleksėjumi Gorlačiu, Elsbeth Moser ir kitais. Nepaisant aktyvios sceninės veiklos, G. Januševičius taip pat aktyviai dalinasi savo patirtimi ir žiniomis paskaitų bei meistriškumo kursų metu, kuriuos veda Japonijoje, Kinijoje, Vokietijoje, Moldavijoje, Rumunijoje, Izraelyje, Ispanijoje, Italijoje ir Lietuvoje. Už neįkainojamas muzikos ir gyvenimo pamokas pianistas dėkingas Valei Kulikauskienei, Jurgiui Bialobžeskiui, Vladimirui Krainevui, Lazariui ir Valentinai Bermanams bei Berndui Goetzkei.

Lithuanian School