Mokykloje puoselėjama draugystė

Praėjusiais mokslo metais mokykloje vyko piešinių konkursas “Lietuva mano širdyje”. Visi mokiniai su meile piešė Lietuvą. Ir štai šiandien mūsų rankose pasaulio lituanistinių mokyklų katalogas, kuriame publikuoti keturi mokyklos mokinių darbai. SveikinameEviją Plummer (4b klasė), Ulą Olson (4a klasė), Lily Ray (4 metai) ir Renatą Sujetą (6 klasė). Jos gavo dovaną – šią knygą.

Šiandien buvome visi draugiški ir laimingi, nes ŽODŽIŲ ŽIEDYNE užrašėme du svarbius žodžius: draugas ir bičiulis. Išsiaiškinome, kas yra bičiulis, kuo jis skiriasi nuo draugo. Prisiminėme A.de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ištrauką apie draugystę. Mums labai naudingi lapės pamokymai.

Mokyklos mažieji stebėjo rudens spalvas, grožėjosi rudeniška gamta. Jie mokėsi raideles I ir T. Sukūrė ir suklijavo traukinuką, kuris nutūtavo per klasę.

Paruošiamosios klasės vaikučiai, būdami draugiški, stebėjo vieni kitų emocijas, mokėsi atpažinti draugo džiaugsmą, liūdesį, nuostabą, išgąstį – to labai reikia, kad galėtum draugui atskubėti į pagalbą arba kartu su juo džiaugtis ir juokauti.

Antros  klasės mokiniai kalbėjo apie draugystę. Pradėjo svarbų skyrių „ Pasaulyje esu ne vienas“. Skaitė Prano Mašioto tekstuką „ Vincukas ir katinėlis“. Viską išsiaiškinę, žaidė su tekstu. Ši klasė jau pradėjo mokytis linksnius (turėti ką? – galininkas, neturėti ko? – kilmininkas.)

4a klasės mokiniai džiaugsmingai pasitiko savo mokytoją, sugrįžusią iš Lietuvos. Ji vaikams parvežė naujutėlaites knygas, kvepiančias Lietuva. Visi dalijosi vasaros įspūdžiais ir jau rimtai pradėjo mokytis – buvo įdomu išbandyti savo įžvalgumą, dėliojant dėlionę „Lietuvos žemėlapis“.

6 – 7 klasių mergaitės skaitė ir nagrinėjo sakmes. Sakmės, legendos ir padavimai – svarbi tautosakos dalis. Išmokę sakmių žanrines savybes, pačios kūrė sakmes: „Kaip atsirado jūra?“ , „Kaip prasidėjo lietus?“, „Kodėl žaibuoja?“ Renata parašė pasaką apie princesę.

Mokykloje įdomu: daug galima išmokti, daug sužinoti, susirasti draugų, šokti ir dainuoti.

Lithuanian School