Šv. Velykos jau artėja!

Priešvelykinė nuotaika mus lydėjo per visas pamokas. Visi mokinukai margino kiaušinius vašku. Už tradicijų puoselėjimą nuoširdžiai dėkojame mamoms Irenai Sujetienei ir Vilmai Valienei.

Smagu, kad ir tėveliai rado laiko marginti kiaušinius kartu su savo vaikučiais. O margučių gražumas! Mes mokame džiaugtis savo darbeliais.

Per pamokas intensyviai mokėmės. Pelėdžiukai susipažino su lietuvių abėcėle, nes mokėsi paskutines abėcėlės raideles: Zz IR Žž. Mokėsi naujus žodelius: zebras, zuikis, žąsis, žiogas. Spalvino didelius velykinius kiaušinius popieriaus lape, papuošė spalvotus pelėdžiukus kaiušiniais ir zuikučiais.

Darželinukai padarė spalvotus kiškius, mokėsi ir net kiekvienas bandė pernešti kiaušinį šaukšte per visą klasę.

Pirmokai šiandien kalbėjo apie pavasarį: sugrįžtančius paukščius, sprogstančius medžių pumpurus, beržo sulą, tekačią medžių kamienais. Mokėsi rašyti ir skaityti dvibalsius ui ir uo: duona, uoga, vanduo, zuikis, puikis, muilas ir t.t.

Vieni trečiokai kalbėjo tema ,,Sveiki sulaukę Šventųjų Velykų!" Klasėje aptarė, kokie kiaušinių marginimo būdai populiarūs Lietuvoje ir kaip vaikai namuose su tėvais margina kiaušinius ir  ruošiasi Velykų šventei. Skaitė tekstus apie Velykę ir margučių ridenimą, stengėsi  daug išmokti  naujų žodžių  ir linksmai skandavo smagią kiaušiniautojų oraciją.  Mokiniai sukūrė  velykinius atvirukus ,užrašė gražius linkėjimus ir juos  padovanojo  mokytojoms.

Kita trečioji klasė prisiminė tekstus apie Velykų bobutę. Kalbėjo , ką žmonės veikia skirtingais metų laikais.

Vyresnieji mokiniai nagrinėjo Ilonos Ežerinytės kūrinį ,,Sutikti eidą" ir pasiruošė pokalbiui su autore. Paruošė pluoštelį klausimų, kuriuos pateiks kalbėdami su rašytoja tiesiogiai per Skype. Mokiniai gražiai išmargino ir nudažė margučius.

Visi laukiame šv. Velykų - Kristaus prisikėlimo, gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių.

Lithuanian School