Minime Laisvės gynėjų dieną

Mieli mokytojai,

Lietuva mini vieną svarbiausių savo datų – 1991-ųjų sausio 13-ąją krauju apgintos laisvės 25-metį.

Visi Lietuvos žmonės kviečiami aktyviai dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“ – uždegti žvakutes ir taip pagerbti prieš 25 metus žuvusius laisvės gynėjus.

Šiais metais Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubas inicijavo idėjų konkursą mokykloms ,,Eik taip, kaip eina laisvė!“. Konkurse dalyvavo ir savo idėjas pateikė 58 ugdymo įstaigos, iš jų 7 – užsienio lituanistinės mokyklos. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė apdovanojo dešimt mokyklų, kurių idėjos atrankos komisijos buvo pripažintos geriausiomis.

Džiaugiamės, kad į sausio 13-osios konkursą ,,Eik taip, kaip eina laisvė!“ įsijungė ir lituanistinės mokyklos:

Ministrės vardu joms išsiųsime padėkas.
 
Sausio 13 d. 9.15 val. LRT televizija transliavo „Pamoka laisvei“. Ši speciali laida sukurta pagal Alytaus profesinio rengimo centro ir Skuodo Bartuvos progimnazijos siūlymus. Televizijos pamoka primins 1991-ųjų sausio įvykius ir jų priešistorę: kodėl taip įvyko? Koks buvo Lietuvos kelias į laisvę? Kas kovojo dėl jos?

http://we.tl/fwtmIw6BiK

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/92171/pamoka_laisvei

Kviečiame ir Jūsų mokyklose pažiūrėti šią laidą.
 
„Atmintis gyva, kol liudija. Išsaugokime prisiminimus apie Sausio 13-ąją, dalinkimės jais su savo mokiniais, kad nepamirštume laisvės kainos ir mokėtume ją branginti“, - sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
 
Pagarbiai,
 
Virginija Rinkevičienė
Užsienio lietuvių skyriaus vedėja
Švietimo ir mokslo ministerija
Tel. +370 5 2191185
El. p. virginija.rinkeviciene@smm.lt

Lithuanian School