Kalėdinės eglutės puošimo tradicija
Gruodžio mėnesį mokyklėlėje kalbėsime apie tradicijas. Šis mėnuo - šeimos, draugų susitikimų mėnuo. Lankydami artimuosius visada norime juos nudžiuginti, kažką padovanoti,o ypač šiuo laikotarpiu. Kad stebuklų metas būtų kažkuo ypatingesnis, sugalvojome padaryti kalėdinius žaisliukus tėveliams. Puošime savo kalėdines eglutes. Iš kur atėjo tradicija puošti eglę?
Etnologė G.Dusevičiūtė rašo, kad ,,greičiausiai ir dabar niekas negalėtų tiksliai pasakyti, kaip ir kur gimė paprotys puošti Kalėdų eglutę, tačiau manoma, jog tai tolimų pagoniškų papročių atspindys. Senovės Egipte, dar prieš Kristaus gimimą, trumpiausią metų dieną namus puošdavo žaliomis palmių šakelėmis, simbolizuojančiomis gyvybės pergalę prieš mirtį. Romėnai pasimerkdavo nulaužtą lauro šakelę. Druidų žyniai, švęsdami trumpiausią metų dieną, kabindavo auksinius obuolius ant ąžuolo šakų. Šiandien kalėdinės eglės puošimas turi krikščioniškas šaknis. Šventajame rašte minima, kad Libano kedras dėl savo didingumo grožio laikomas nemirtingumo simboliu. Mūsų kraštuose kedras neauga, jį pakeičia spygliuotis – eglė."
Kalėdos - puikus metas skirti šiek tiek laiko rankdarbiams. Smagu nudžiuginti savo artimuosius rankų darbo žaisliuku. Patiems gaminti dovanas ypač smagu. Šį šeštadienį mokyklėlėje svečiavosi mokytoja Zita Uleckas ir mokė vaikučius pasidaryti žaisliukus iš giliukų ir konkorėžių. Pelėdžiukai puošė giliuką akytėmis, šypsena. Jų giliukai atrodė kaip maži nykštukai, vyresnieji vėlė vilną, klijavo giliukų kepurėles. Prie konkorėžių klijavo tautines juosteles.
Buvo smagu gaminti žaisliukus.
Ši diena buvo labai užimta, nes ryte repetavome ir ruošėmės artėjančiai šventei. Puošėme vokus, į kuriuos įdėsime dovanėles tėveliams. Šokome, kalbėjome apie Kūčių ir Kalėdų tradicijas.