A1- B1 kalbos lygio egzaminas ir šeštadienių darbeliai

Šiandien JAV lituanistinėse mokyklose buvo laikomas lietuvių kalbos lygio nustatymo egzaminas. Mokiniai, gimę 2004 metais ir vyresni, galėjo pasitikrinti savo lietuvių kalbos įgūdžius. Mūsų mokyklos aštuntokai Jonas Sujeta ir Kristupas Vorobjovas, Kristijono Donelaičio lituanistinės mokyklos aštuntokė Monika Krunkaitis, gerai nusiteikę, atvyko į mokyklą pasiruošę egzaminui. Trijų dalių egzaminas (skaitymas ir rašymas, teksto kūrimas; klausymas; kalbėjimas) neprailgo, nes įtemptai reikėjo skaityti, rašyti, kad laiku mokiniai pabaigtų užduotis, kad gražiau, sklandžiau sukurtų tekstą, papasakotų duota tema. Gebėti susikalbėti yra džiaugsmas, gerai mokėti kalbą yra vertybė, mokėti savo tėvų kalbą - patriotizmas. Šiandien mokiniai visa tai patyrė, laikydami egzaminą. Suvokimas, kad moki kalbą - tai yra visų mokymosi metų rezultatas, todėl ši įskaita ir yra reikalinga, kad būtų pabaigtas vienas mokymosi etapas. Mūsų mokyklos mokytojai ir dirba šia linkme, jog visi mokiniai, sulaukę keturiolikos metų, gebėtų išlaikyti A1- B1 kalbos lygio  egzaminą.

Mokyklėlėje mokinai daug dirbo:

Pelėdžiukai mokėsi raides U ir V, naujus žodžius: upė, ugnis, uodas, Velykos, vaivorykštė, velykaitis, varlė, vėjo malūnas, volungė (paukštelis), verba. Kalbėjo apie Velykas. Į atspausdintą velykinį krepšelį klijavo iškarpytus įvairiaspalvius margučius ir velykinį zuikį. Skaičiavo, kiek velykaičių turi ir aptarė, kokios yra jų spalvos. 

Darželinukais mokėsi mokėmės raidę Žž (naujus žodžius: žalia, žydra, žiema, žilas, žirafa, žirklės, žolė), sportuodami skaičiavo iki penkiasdešimties, mokėmės raidę Žž (nauji žodžiai: žalia, žydra, žiema, žilas, žirafa, žirklės, žolė, žiūronai), kalbėjo apie Velykas, nusipiešė kiaušinius, juos margino bei kalbėjo apie vaivorykštę.

Pirmokai tęsė temą ,, Mėgstama ir nemėgstama". Mokėsi rašyti ir tarti dvigarsį ie. Smagiai šoko ir dainavo.

3a kalbėjo apie miestus, o 3b mokėsi naujus žodžius apie Velykas, skaitė pasaką apie velykų bobutę.

Lithuanian School