Teatro pamoka su mokytoja Skirmante

Pirma dalis.

Mokinės prisistatė, papasakojo apie rudens semestro teatro pamokas, kas jas vedė bei kas labiausiai tose pamokose patiko.

Pamokos metu buvo žaisti trys adaptuoti ir pritaikyti žaisti nuotoliniu būdu teatriniai žaidimai:

  1. Žaidimas “Great wind blows”: žaidimo dalyvis sako, kad „po stalu slepiasi tas, kuris...[sugalvojamas teiginys]“. Likę, jei sutinka su teiginiu, pakelia ranką ir greit palenda po stalu. Žaidimą tęsia vėliausiai sureagavęs arba nesutinkantis su teiginiu žaidimo dalyvis. Žaidimo pradžioje sakomi bet kokie teiginiai, paskui mokiniai paprašomi teiginiuose naudoti per lietuvių kalbos pamoką aptartus naujus žodžius, tokius kaip: pilietis, pilietė, gieda himną, gyventojas, gyventoja, miestas, kaimas, aplanko, laisvė ir kt.

  2. Dvi teisybės ir vienas melas. Žaidimo dalyviai sako du teisingus teiginius apie save ir vieną melagingą. Kiti dalyviai turi atspėti, kuris teiginys neteisingas. Kaip ir pirmajame žaidime, pradžioje mokiniai sako teiginius be jokių suvaržymų, o paskui turi panaudoti naujai išmoktus žodžius.

  3. Vienas žaidimo dalyvis sako teiginį apie kitą dalyvį, o anas pakartoja teiginį pirmu asmeniu, pvz.: Patricija gieda himną – aš giedu himną, Sofija aplanko draugus – aš aplankau draugus ir pan.

Antra dalis.

Eilėraščio aptarimas, artikuliacinio aparato mankšta, raiškus eilėraščio skaitymas.

Antroje pamokos dalyje buvo kalbama apie baimes. Mokinėms buvo duotas pasiklausyti G. Storpirščio atliekamos dainos fragmentas „Aš labai bijau varlės“ (pagal J. Erlicko eiles), o paskui paprašyta įvardinti herojaus baimę, kodėl bijo ir kokios baimės pasekmės.

Aptarus eilėraštį merginos padarė artikuliacinio aparato mankštą ir praktikavosi raiškiai perskaityti jau aptartas eiles. Pabaigai mokinės pasidalino savo baimėmis ir kaip su jomis kovoja.

Trečia dalis

Pakutinėje pamokos dalyje mokinės paeiliui po pastraipą skaitė pasaką. Po kiekvienos pastraipos buvo aptariami nežinomi ar kartojami sunkiai ištariami žodžiai bei bandoma savais žodžiais persakyti perskaitytą informaciją. Perskaičius visą istoriją, buvo aptariami veikėjai, pakartota, kas ką pasakoje darė ir sakė. Galiausiai mokinės turėjo savais žodžiais paeiliui pasekti perskaitytą pasaką.

Namų darbai: pamokoje perskaitytą pasaką sutrumpinti iki 7–9 sakinių, juos užrašyti ir mokėti tais sakiniais pasekti pasaką.

Lithuanian School